LIST OF PARTICIPANTS

TITLE :COMMUNICATION AND INTERPERSONAL SKILLS
PERIOD: ON 24th & 25th FEBURARY 2003 at PONDICHERRY
NAME OF THE INSTITUTE: THE MADRAS PSYCHOLOGY SOCIETY, CHENNAI    

Sl .No.

Name of the Participants

Designation

Department

1

A. Valavan

Deputy Director

AD Welfare

2

N. Kothandapani

Deputy Director

   - do -

3

P. Muthukrishnan

Superintendent Gr.I

   - do -

4

K. Durga Prasad

Superintendent Gr.I

Administrative Reforms Wing

5

T. Saroja

Senior Accounts Officer

Animal Husbandry

6

D. Thiagarajan

Deputy Director

Civil Supplies and Consumer Affairs

7

P. Subramanian

Deputy Registrar

Cooperative Department

8

V. Ramalingam

Technical Officer

District Industries Centre

9

K. Sittarandjane

Technical Officer

           - do -

10

V. Adimoulame

Deputy Director

           - do -

11

G. Murugesan

Programmer

           - do -

12

D. Gunasekaran

Asst. Executive Engineer

Electricity.

13

V.C. Gobinath

Junior Accounts Officer-R-II

   - do -

14

M. Panchatcharam

Superintendent Gr.I

Excise

15

R. Mary Chinnarani

Deputy Director

Fisheries

16

S. Baby Saroja

Inspector

   - do -

17

S. Baskaran

Deputy Director

Forests & Wildlife

18

C.L.Anandakumar Selvaraj

Planning Officer

Information Technology

19

K. Krishna Sasthri

Junior Specialist (Chief of Ayurveda

Indian System of Medicine

20

B. Radhakrishnan

Junior Specialist(Chief of Siddha)

            - do -

21

K.S.Thendayudabani

Deputy Labour Commissioner

Labour

22

B. Zareena Begam

Assistant Director (E & T)

 - do -

23

P. Natarajan

Legal Assistant

Law

24

Syed Shaffy

Legal Assistant

- do -

25

P. Ambalavanan

Panchayat Officer Gr.I

Local Administration

26

R. Asokan

Planning Officer

Planning and Research

27

J. Devidasan

Planning Officer

            - do -

28

T. Navaneethakannan

Junior Accounts Officer

Port

29

P. Kannan

Officer on Special Duty

Police

30

R. Narsimha moorthy

Executive Engineer(Design)

Public Works

31

N. Murugavel

Law Officer

   - do -

32

Sai Subramanian

Assistant Engineer

   - do -

33

M.S. Ramesh

Deputy Tahsildar

Revenue

34

R. Chand Sultana

Block Development Officer, Villianur

         - do -

35

K. Krishnamoorthy

Senior Accounts Officer

Social Welfare

36

M. Krishnamurthy

Deputy Director

Stationery and Printing

37

S. Sankaran Nambisan

Deputy Director

            - do -

38

N. Udayakumar

Deputy Tahsildar

Survey and Land Records

39

A. Elango

Junior Town Planner

Town & Country Planning

40

M. Kandar Selvan

Junior Town Planner

            - do -

41

M. Jeevarathinam

Superintendent Gr. I

Transport

42

J. Arthur

Assistant Project Officer

DRDA